poniedziałek, 8 sierpnia 2011

Wizz częsciej z Warszawy... co z Modlinem?

Wizz Air, największa linia lotnicza typu low-cost w Europie Środkowo – Wschodniej ogłosiła dziś dalszy rozwój swojej bazy w Warszawie.
Linia ta od około 7 lat przewiozła w Polsce 34 mln pasażerów, z czego w samej Warszawie 6,2 mln osób.
- Zdecydowaliśmy się sprowadzić do naszej bazy w Warszawie czwarty samolot. Widzimy bowiem na tym lotnisku duży potencjał i możliwości. Planujemy także zwiększyć ilość lotów do poszczególnych miejsc - powiedział Attila Dankovics, dyrektor ds. marketingu i komunikacji w Wizz Air.
Od kwietnia 2012 roku, na Okęciu zostanie zbazowany kolejny (czwarty) samolot węgierskiego przewoźnika. Samoloty Wizz Air z Warszawy do Londynu Luton w niektóre dni (cztery w tygodniu) zwiększą częstotliwość kursów z 3 do 4 dziennie, do Brukseli Charleroi, Rzymu Fiumicino, Sztokholmu Skavsta – będą latały codzienne, do Mediolanu Bergamo – cztery razy w tygodniu zamiast jak obecnie dwa razy tygodniowo. Dodatkowe pięć lotów w tygodniu przypadnie na cztery inne kierunki – Barcelonę, Eindhoven, Oslo, Goteborg.

Na pytanie o o ewentualne połączenia z nowego lotniska powstającego w Modlinie przedstawiciel Wizz Air powiedział: – Nie mamy na stole żadnych konkretnych ofert, jesteśmy otwarci na nowe propozycje, ale też bardzo cenimy współpracę z Lotniskiem Chopina w Warszawie.

Czy to tylko kurtuazja wobec Lotniska Chopina w Warszawie i zagrywka negocjacyjna czy faktycznie Wizz Air nie zamierza opuścić stolicy?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz