niedziela, 16 września 2012

easyJet w Modlinie?

Wygląda na to, że statystyki Lotniska w Modlinie za lipiec i sierpień zrobiły wrażenie na właścicielach i Zarządzie brytyjskiej taniej linii easyJet. Wedle nieoficjalnych informacji trwają obecnie zaawansowane rozmowy między tą linią a MPL Warszawa-Modlin mające na celu rozpoczęcie współpracy.
Obu stronom zależy na jak najszybszym zakończeniu rozmów - możliwe że pierwsze biało-pomarańczowe samoloty wystartują z Modlina jeszcze w tym roku...
EasyJet to jedna z największych europejskich tanich linii lotniczych, założona w 1995 przez greko-cypryjskiego przedsiębiorcę Steliosa Haji-Ioannou.
Flota easyJet składa się z 183 samolotów Airbus, latających na 416 połączeniach pomiędzy 110 lotniskami, w 27 krajach. W ciągu ostatnich 12 miesięcy easyJet przewiózł ponad 45 milionów pasażerów. W Polsce linie odbywają loty z Krakowa.

Główne bazy easyJet to: Londyn-Luton, Londyn-Gatwick, Berlin-Schönefeld, Genewa, Edynburg, Glasgow, Londyn-Stansted, Liverpool,Manchester, Newcastle, Dortmund, East Midlands, Bazylea, Paryż-Orly, Mediolan-Malpensa, Bristol, Madryt (Barajas), Paryż-Charles de Gaulle, Lyon.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz