wtorek, 18 września 2012

Baza Ryanair w Modlinie w 2013r?

Foto: Behemot
Podczas konferencji prasowej w Katowicach wiceprezes linii Ryanair Michael Cawley zapowiedział, że w przyszłym roku Ryanair będzie obsługiwał z i do Polski 126 połączeń, z czego 41 będzie nowych.
„W lutym otworzyliśmy bazę operacyjną we Wrocławiu, w lipcu rozpoczęliśmy operowanie z lotniska w Modlinie. Jestem przekonany, że w najbliższych dwóch latach otworzymy o wiele więcej baz w Polsce” – powiedział Cawley.
W Polsce Ryanair operuje z 10 lotnisk – na siedmiu z nich jest liderem pod względem liczby pasażerów i ma ambicje, aby podobnie było na pozostałych trzech. „W przyszłym roku Ryanair będzie największą linią lotniczą w Polsce”.
Cawley nie określił dokładnie, na których lotniskach w Polsce mogą powstać bazy Ryanaira ale wydaje się pewne, że osiągnięcie statusu lidera na polskim niebie wymaga bazowania samolotów na lotnisku Warszawa-Modlin.

Nie jest tajemnicą, że rozmowy o stworzeniu bazy Ryanair w Modlinie trwają już od kilku miesięcy - jednak do tej pory nie udało się znaleźć rozwiązania (głównie finansowego) które satysfakcjonowało by obie strony.
Obecnie pozycje lidera na lotnisku Warszawa-Modlin posiada Wizz Air, który bazuje na podwarszawskim lotnisku swoje 4 samoloty.

Na podstawie: pasazer.com, PAP

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz