poniedziałek, 7 kwietnia 2014

ILS CAT II na Lotnisko w Modlinie.


Zgodnie z zapowiedziami Lotnisko Warszawa Modlin otrzymało certyfikat uprawniający do wykonywania operacji lądowania w warunkach ograniczonej widzialności […] dla Kategorii II na drodze startowej, na kierunku RWY 08.
Tym samym od 1 Maja piloci lądujący w Modlinie będą wykonywać podejścia precyzyjne i lądowania z wysokością decyzji nie mniejszą niż 30 m (100 ft) i RVR co najmniej 350 m.
Uruchomienie systemu ILS CAT II w Modlinie powinno w dużym stopniu ograniczyć utrudnienia w wykonywaniu operacji lotniczych w warunkach ograniczonej widoczności z powodu mgieł lub niskiej podstawy chmur.
Dzięki tej inwestycji spółki zarządzającej lotniskiem w znaczący sposób zostało obniżone ryzyko przekierować z powodu niskiej widoczności.
Być może będzie to również argument w rozmowach z liniam lotniczymi zainteresowanymi uruchomieniem swoich połączeń z Modlina.
Ryanair, jedyny przewoźnik obecny w Modlinie również czekał na ostateczne uruchomienie systemu ILS CAT II uzależniając od tego uruchomienie swojej bazy na podwarszawskim lotnisku.
Jak nieoficjalnie dowiedział się portal ModlinLotnisko.pl - w przyszłym tygodniu w Warszawie odbędzie się konferencja prasowa z udziałem Michaela O'Leary, który być może potwierdzi bazę w Modlinie oraz zapowie kolejne, tym razem poranne rotacje w połączeniach krajowych.
Relacja z konferencji już niedługo na www.ModlinLotnisko.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz