środa, 30 maja 2012

Pantery już biegają po lotnisku...

Od dziś po drogach lotniskowych biegają dwa nowe nabytki  Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej MPL Warszawa-Modlin - samochody  Rosenbauer Panther 6 x 6.
Samochody posiadają kilka systemów gaśniczych, wykorzystywane są w nich najnowsze technologie oraz rozwiązania konstrukcyjne opracowane specjalnie na potrzeby działań w portach lotniczych. Użytkują je m.in. wielkie lotniska w takich miastach jak Madryt, Praga, Frankfurt czy Tokio.
Samochody imponują nie tylko rozmiarami (średnica kół wynosi prawie 1,5 metra), ale również zaawansowanymi funkcjami. Jeden z pojazdów posiada zamontowane na wysięgniku urządzenie służące do przebijania kadłuba samolotu i podawania do wewnątrz środka gaśniczego. Do precyzyjnego operowania działkiem i przebijakiem służą zamontowane kamery: termowizyjna oraz video.
Już niedługo spodziewamy się zobaczyć "Pantery" w akcji - zapewne będą wykonywały tradycyjny salut wodny dla samolotów Wizzair oraz Ryanair, przylatujących w połowie lipca aby rozpocząć regularne loty rejsowe z Modlina.

zdjęcie: http://www.facebook.com/LotniskoWarszawaModlin

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz