sobota, 3 grudnia 2011

Losowanie grup EURO 2012 czyli kto wyląduje w Modlinie...


Jesteśmy już po losowaniu grup Euro 2012 a tym samym wiemy, którzy kibice będą zainteresowani przybyciem do Warszawy aby oglądać swoich ulubieńców. Wcześniej słyszeliśmy, że lotnisko w Modlinie ma być gotowe w czerwcu, aby przyjąć czartery z kibicami przylatującymi na Euro. W grupie z Polską zagrają Czesi, Rosjanie oraz Grecy, więc na fazę grupową raczej nie należy się spodziewać "nalotu" kibiców i dużego obciążenia lotniska w Modlinie.


- Najazdu kibiców z zagranicy raczej nie powinniśmy się w Warszawie spodziewać - mówi bez entuzjazmu Rafał Kapler, prezes Narodowego Centrum Sportu, operatora Stadionu Narodowego. - Rosjanie może i przyjadą, ale już Greków nie byłbym taki pewien. Ich mecze wielu kibiców z innych krajów nie przyciągną.
Sytuacja może zmienić się po zakończeniu fazy grupowej. 
21 czerwca w Warszawie odbędzie się ćwierćfinał w którym zagra druga drużyna bardzo silnej grupy B. Mogą to być np. Holendrzy, którzy mają niesamowicie wiernych kibiców, bardzo mobilnych. Za swoją drużyną jeżdżą całymi dziesiątkami tysięcy. 
Dużej liczby kibiców należy spodziewać się w związku z ostatnim meczem, jaki zostanie rozegrany w Warszawie - to półfinał, który odbędzie się w czwartek 28 czerwca. Jeśli faza grupowa nie będzie obfitowała w niespodzianki, w Modlinie możemy się spodziewać kibiców z Niemiec, Hiszpanii, Anglii, Francji lub Włoch.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz