sobota, 12 maja 2012

Rusza przetarg na dojazd z dworca w Modlinie


Koleje Mazowieckie ogłosiły przetarg na dowóz pasażerów ze stacji kolejowej w Modlinie do Mazowieckiego Portu Lotniczego. Łącznie w ciągu doby uruchomionych w 2012 roku będzie 128 kursów autobusowych. Zgodnie z planowanym rozkładem, autobusy będą kursowały co 20 minut. między godziną 3 rano a północą.
Pasażerowie pociągiem lotniskowym dojadą do stacji Modlin skąd ul. Mieszka I i Kraszewskiego wyjadą do ronda i ul. Gen Thomme dojadą do portu lotniczego w Modlinie. Czas przejazdu ma wynieść mniej jak 10 minut. Niestety do pokonania będzie przejazd kolejowy na ul. Mieszka I. W pierwszej fazie rozmów mowa była o przystanku autobusowym na ul. Kolejowej. Niestety nie udało się wprowadzić takiego rozwiązania. Mamy nadzieję, że kolej skoordynuje rozkład jazdy autobusów z rozkładem jazdy pociągów i autobusy nie będą stały na ul. Mieszka I przy zamkniętych szlabanach – mówi Jacek Gereluk – wice burmistrz Nowego Dworu Mazowieckiego.

Kto przewiezie w okresie 16.07.2012 – 15.07.2015 pasażerów portu lotniczego dowiemy się po otwarciu ofert, które zaplanowano na 8 czerwca o godzinie 10:00.

źródło: nowodworski24.pl

1 komentarz:

  1. zanim kolej zostanie doprowadzona do lotniska trochę czasu upłynie, ponieważ musi być najpierw zbudowany wiadukt nad torami przed stanisławowem... co jest paranoją - bo w tych warunkach ukształtowania terenu sporo tańszym rozwiązaniem było by poprowadzenie tunelu - 1/3 kosztu budowy wiaduktu.... to jest marnotrastwo pieniędzy publicznych... ktoś za wybór droższej w tym konkretnym wypadku nie uzasadnionej ekonomicznie oferty powinien odpowiedzieć....

    OdpowiedzUsuń