piątek, 29 czerwca 2012

Dzień otwarty Lotniska Warszawa-Modlin

7 lipca Lotnisko Warszawa Modlin organizuje Dzień Otwarty. W godzinach 14-22 na odwiedzających będzie czekać wiele atrakcji - nie tylko związanych z lotnictwem.
Pierwsi "pasażerowie" będą mogli skorzystać z symulatorów lotu i modeli latających. Odbędą się  pokazy sprzętu technicznego lotniska w Modlinie, będzie można także zobaczyć jedyny w Polsce ornitopter.
Przed rozpoczęciem pikniku, odbędzie się testowanie terminalu przez wszystkich chętnych, którzy zapiszą się wcześniej i uzupełnią formularz zgłoszeniowy, który od 2 lipca będzie dostępny na oficjalnej stronie internetowej Lotniska.Nie zabraknie części edukacyjnej. Gość specjalny Jurek Owsiak będzie patronował pokazowi udzielania pierwszej pomocy. Gwiazdą wieczoru będzie zespół PERFECT.

Dla gości, udających się na lotnisko samochodem lotnisko zapewnia parking na 800 miejsc.
Na lotnisko można dojechać również pociągiem Kolei Mazowieckich, które od dziś wykonują kursy do Modlina. Wyruszą np. z Dworca Gdańskiego i po ponad 40 minutach dotrą do stacji PKP Modlin.

17 komentarzy:

 1. Wy to tak samo jak te tępe dziennikarzyny z TV - "lotnisko w Modlinie". To jest lotnisko Modlin w Nowym Dworze Mazowieckim do cholery! Taka miejscowość jak Modlin NIE ISTNIEJE!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Znawco poczytaj najpierw potem się wypowiadaj.

   Usuń
  2. Bo miejscowość Modlin a raczej Twierdza Modlin zna bardzo dużo ludzi a Nowy Dwór Mazowiecki już tylko okoliczne miejscowości zapytaj się kogoś z Warszawy czy wie gdzie jest Nowy Dwór Mazowiecki.

   Usuń
  3. To nie zmienia faktu, że taka miejscowość jak Modlin nie istnieje i nie używa się tej nazwy. Twierdza Modlin nigdy nie była miejscowością tylko koszarami obronnymi zbudowanymi na terenie nieistniejącej osady/wsi Modlin.

   Usuń
  4. Ale 38 Lotniczy Pułk Szkolno - Bojowy, jak również 45 Lotnicza Eskadra Doświadczalna, były w Modlinie. Także kiedyś jednostki kolejowo - drogowe...
   Widocznie wojsko miało inne mapy ;)

   Usuń
  5. Bo to jest przyjęta potoczna nazwa tego lotniska a ta naprawdę nazywa się Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa Modlin.

   Usuń
 2. Od kiedy nie istnieje Modlin ?????????!!!!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie istnieje od 1952 roku, pozostała po nim tylko gmina Modlin włączona do NDM w 1961 roku. Niektórzy to powinni naprawdę poczytać historii tej najnowszej a nie tylko tej za czasów świetności twierdzy.

   Usuń
  2. Odkąd w dokumentach mieszkańców dawnego Modlina wpisuje się Nowy Dwór Mazowiecki.

   Usuń
 3. Modlin jest dzielnicą Nowego Dworu niestety. Szkoda, bo podciągneli nas pod to nowodworskie barachło:-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wolę mieszkać w Nowym Dworze niż w tej dawnej wiosce zabitej dechami o nazwie Modlin. To, że na jej terenie była ważna twierdza to nie znaczy, że sama wiocha była ważna. Gdyby była taka ważna to dziś byłaby odrębnym miastem a nie dzielnicą innego miasta.

   Usuń
  2. Dalej leczcie swoje kompleksy tępe modliniaki razem ze swoim sołtysem.

   Usuń
 4. GDZIE JEST TEN FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY ???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To bez tego zgłoszenia nie będzie można wejść na teren lotniska.

   Usuń
  2. Idiotów nigdzie nie wpuszczają. Czytaj ze zrozumieniem.

   Usuń
  3. Jeśli idiotów nigdzie nie wpuszczają to skąd tu się wziąłeś?

   Usuń