środa, 27 czerwca 2012

Kłopoty z certyfikatem ULC?

Jak informuje Dziennik Gazeta Prawna, termin otwarcia Lotniska w Modlinie czyli 16 lipca 2012 może być zagrożony. Ryzyko opóźnienia wynika z wciąż trwającej procedury certyfikacji lotniska przez Urząd Lotnictwa Cywilnego.
Ale jak ustalił DGP, największe problemy to pas startowy i odpryski, jakie pojawiły się na nim po zimie. Wykonawca naprawił co prawda usterkę, ale dziury wypełnił żywicą. Taka technologia nie przekonuje do końca ULC. Kontrolerzy obawiają się, że żywica będzie się kruszyć.
– Na dobrą sprawę przed każdym startem samolotu dla pełnego bezpieczeństwa należałoby zamiatać pas startowy lub korzystać ze specjalistycznego urządzenia – mówi anonimowo jeden
z pracowników ULC.

Piotr Okienczyc, szef Modlina, odpowiada, że zastosowana technologia wypełnienia odprysków gwarantuje bezpieczeństwo.
– Na pewno nie trzeba też zamiatać pasa przed każdym startem i lądowaniem samolotu – zapewnia. Przypomina, że droga startowa już zyskała pozytywną ocenę Instytutu Technicznego Wojsk Lotniczych, a niedawno pozwolenie na jej użytkowanie wydał wojewódzki inspektor nadzoru budowlanego.
W trakcie realizacji inwestycji pojawiło się wiele dodatkowych problemów, które musieliśmy pokonać – tłumaczy Okienczyc. Radzi, by z opiniami na temat certyfikacji zaczekać do przyszłego tygodnia. Wtedy ULC zakończy audyt. Okienczyc uważa, że jeżeli ze strony urzędu nie będzie kolejnych zastrzeżeń, certyfikat powinien być na czas.


Cały artykuł w DGP

3 komentarze:

  1. Hehe, i co - będziemy tam pracować, czy nie ? ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Wykonawcę bym z pewną część ciała powiesił!!!

    OdpowiedzUsuń
  3. Ciekawe jak sie czuja Ci którzy beda pierwsi startowac i ladowac? Mam nadzieje,ze beda to ludzie ktorzy wydaja zgody na uruchomienie tego portu lotniczego. Bezpieczenstwo to podstawa i tego sie przymajmy!!!!

    OdpowiedzUsuń