czwartek, 12 lipca 2012

Pierwsze starty i lądowania już w niedzielę 15 lipca !Zapowiadany termin otwarcia Lotniska Warszawa-Modlin czyli 16.07 jednak uległ zmianie. 
Pierwsze lądowanie oraz start regularnego rejsu pasażerskiego nastąpi już w niedzielę 15 lipca. 
Jako pierwsi zawitają do Modlina pasażerowie linii Wizzair, którzy przylecą z Budapesztu. 
W ostatnich dniach otrzymali oni od węgierskiego przewoźnika informacje, że miejsce zakończenia ich podróży uległo zmianie i zamiast na Lotnisku Chopina wylądują właśnie w Modlinie.

Konkurent Wizzair'a - linia Ryanair również walczy o efekt wizerunkowy "pierwszego samolotu w Modlinie".Szef irlandzkiego przewoźnika Michael O'Leary wyląduje samolotem w swoich barwach jeszcze przed oficjalną uroczystością otwarcia lotniska, która odbędzie się o godz. 11.00. Niewykluczone, że w uroczystości wezmą udział prezydent Bronisław Komorowski i premier Donald Tusk.

20 komentarzy:

 1. O której godzinie wyląduje pierwszy samolot?

  OdpowiedzUsuń
 2. No i się stało . Warszawa ma dwa lotniska , tak jak inne zachodnie stolice :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Bezposrednie polaczenie Warszawa-Alicante (kiedys obslugiwal Norwegian) - dochodowa linia, prawie w 100% obsadzona - czeka na nowego przewoznika. Mile widziany WIZZAIR !!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeśli już to lotnisko Modlin w Nowym Dworze Mazowieckim a nie w Modlinie. Może w końcu przestaniecie zakłamywać rzeczywistość? Piszecie "na Lotnisku Chopina" to piszcie też "na lotnisko Modlin" a nie w Modlinie bo taka miejscowość nie istnieje a przez polskich dziennikarzy tumanów świat myśli, że to miejscowość. Kiedy ta farsa w końcu będzie miała kres?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Boże, stary, przestań już. Lotnisko jest w Modlinie (tak jak w Warszawie są dzielnice i mówi się: na Mokotowie czy na Pradze). Określenie MODLIN istnieje w ludzkiej mentalności i bez medialnego szumu.

   Usuń
  2. "W latach 1952-54 siedziba gminy Modlin, od 1961 włączony do Nowego Dworu Mazowieckiego." Modlin NIE JEST dzielnicą Warszawy.

   Usuń
  3. Kochany, chodziło mi o to, że obszary bądź punkty geograficzne nazywa się nazwą zwyczajową: w Płońsku jest np. Manhattan, (nawet na transformatorze jest taki opis) jest też Poświętne (jako odrębna miejscowość nie istnieje, mimo to, mazowieckie Dni Rolnictwa odbywają się na Poświętnem a nie w Płońsku); dzielnice Warszawy, to był przykład. Modlin został włączony do NDM, zgadzam się, ale lotnisko zwyczajowo określało się jako MODLIN.

   Usuń
 5. Skoro Tusk i Komorowski maja sie zjawić to zakłamania, co do lokalizacji bedzie ciąg dalszy:) Dla mnie jest to lotnisko Modlin w Nowym Dworze Mazowieckim i wara Warszawie od tego lotniska.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chłopie gdzie ty się urodziłeś tutaj MODLIN jest od wieków tylko zmieniła to komuna

   Usuń
  2. Taaa, Modlin wioska przy której powstała twierdza i to tyle w temacie. Nowy Dwór Mazowiecki to miasto pond 600-letnie a nie nieistniejąca osada Modlin. Modlina już nie ma! Twierdza była utrzymywana przez Nowy Dwór a nie wioskę Modlin. Komuna zmieniła to ponieważ twierdza musiała leżeć w mieście w celu utrzymania jej a nie we wsi. Sama osada Modlin chyba nie była na tyle ważna skoro zlikwidowano ją jeszcze przed włączeniem gminy Modlin do NDM.

   Usuń
  3. Hanaha jakis lokalny patriota sie znalazl i polaczkuje.

   Usuń
  4. hahaha dokladnie. to tak samo jakby klocic sie o to, ze lotnisko Chopina powinno sie nazywac "Warszawa-Wlochy", a nie "Warszawa-Okecie", bo Okecie to tylko mala czesc duzej dzielnicy jaka sa WLOCHY. Mieszkancy Wlochow - organizujcie sie i protestujcie! Wara Okeciu do lotniska na Wlochach!

   Usuń
 6. Dlaczego "Baza noclegowa" jest pusta?
  Czy nie ma zadnych mozliwosci skorzystania z noclegu w poblizu lotniska?

  OdpowiedzUsuń
 7. Boeing 737 Ryanair


  http://www.youtube.com/watch?v=viEVO5TX-L8

  OdpowiedzUsuń
 8. Brawo Modlin!!

  OdpowiedzUsuń
 9. To absolutny skandal , jak zwykle a Polsce. Ludzie , ktorzy mieli dzisiaj wyladowac na Okeciu , laduja w Modlinie , skad nie ma zadnego sensownego dojazdu do Warszawy !!
  Niech zyje WIZZAIR scigajacy sie o wizerunek z Rayanair kosztem pasazerow
  Gdybym lecial tym lotem , wystapilbym natychmiast do sadu o odszkodowanie
  LATACZ

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I tu zależy z której strony Warszawy musisz dojechać.

   Usuń
 10. http://www.youtube.com/watch?v=YBq7mtBBi9g&feature=youtu.be

  Airbus A320 Wizz Air

  OdpowiedzUsuń
 11. Jeszcze jeden w HD
  http://www.youtube.com/watch?v=DMoVhcWfUeE&feature=plcp

  OdpowiedzUsuń