czwartek, 27 grudnia 2012

Ruszyła naprawa drogi startowej w Modlinie


Dziś rano rozpoczęły się prace naprawcze na pierwszym odcinku uszkodzonej drogi startowej. 
Do ok. 30 osób, które już rozpoczęły czyszczenie powierzchni DS ma dołączyć kolejne ok. 50 osób - w sumie zostanie utworzonych 9 zespołów roboczych, każdy po 10 osób z nadzorem, które rozpoczną roboty naprawcze.
Naprawa pasa będzie polegała na oczyszczeniu i wysuszeniu ubytków betonowych, a następnie wypełnieniu ich masą naprawczą.
Obszar I progu do sprawdzenia i naprawy wynosi ok. 22,5 tys. metrów i został podzielony na 9 pasów technologicznych. 
Materiał zastosowany do naprawy jest materiałem używanym w takich sytuacjach na wielu lotniskach w kraju i za granicą i posiada wszystkie wymagane certyfikaty.
Harmonogram prac przewiduje zakończenie napraw przy pierwszym progu do 3 stycznia.
Dzień później zostanie on zgłoszony do odbiorów przez Urząd Lotnictwa Cywilnego i nadzór budowlany.
4 stycznia mają pojawić się informacje o postępie prac i dalszym harmonogramie napraw.

Obaj przewoźnicy operujący z Lotniska w Modlinie przenieśli swoje loty na Lotnisko Chopina w Warszawie - Wizzair do 6.01.2013 a Ryanair do 8.01.2013. 
Wszyscy pasażerowie, którzy mają zarezerwowane loty do tego czasu powinni udać się bezpośrednio na lotnisko Chopina w Warszawie. 
RYANAIR - karty pokładowe z/do Warszawy Modlin będą obowiązywać na lotnisku Chopina w Warszawie.
WIZZAIR - wydrukowana karta pokładowa jest nieważna. Należy dokonać odprawy online jeszcze raz. Odprawa na lotnisku będzie zwolniona od opłat, ale może wiązać się ze znacznym czasem spędzonym w kolejce do odprawy.

4 komentarze:

 1. Generalnie słabo wyszło z tym lotniskiem. Teraz cała Polska już zna Modlin z bublowatego lotniska, a nie z bohaterskich walk podczas II Wojny Światowej...żałosne.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie jest źle prawie pół roku działało bez problemu. Nasz Narodowy wysypał się jako pierwszy a po zimie zobaczymy czy trasa z sedesów budowana Warszawa-Berlin Autostrada A2 nie będzie remontowana :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Na 100% posypie sie i autostrada...

  OdpowiedzUsuń
 4. @up typowo polskie podejście

  OdpowiedzUsuń