niedziela, 16 grudnia 2012

WIZZAIR PRZENOSI LOTY DO 6.01.2013 DO WARSZAWY

Po tygodniach zmagania się z ciągłymi utrudnieniami na Lotnisku Warszawa/Modlin, Wizz Air podjął decyzję o przeniesieniu wszystkich świątecznych operacji - od północy 17 grudnia do północy 6 stycznia - z Lotniska w Modlinie (WMI) na Lotnisko Chopina (WAW).

Umożliwi to normalne funkcjonowanie zimowych połączeń w szczytowym okresie Świąt, z których korzysta ponad 55 tysięcy pasażerów. W przeciwnym razie, byliby oni narażeni na utrudnienia spowodowane brakiem systemu nawigacji ILS min. masowo odwoływane lub przekierowywane loty.
Działanie takie podyktowane jest optymalizacją kosztów - obecnie linia ponosi znaczne koszty w przypadku przekierowania samolotu z Modlina do Warszawy - m.in. na transfery autobusowe oraz zwrot kosztów poniesionych przez Pasażerów w związku z przekierowaniem.

Wizz Air kontaktuje się ze wszystkimi pasażerami, którzy wykupili świąteczne loty z Warszawy Modlin, przekazując informację o zmianach. Pasażerowie powinni odprawić się na Lotnisku Chopina przynajmniej 2 godziny przed planowaną godziną odlotu. Przekierowanie wszystkich 358 lotów z Modlina na Lotnisko Chopina uznano za konieczne po tym, jak Lotnisko w Modlinie było ponownie sparaliżowane przez całą niedzielę, 16 grudnia aż do rana 17 grudnia z powodu utrudnień wynikających z braku instalacji systemu ILS, zapewniającego płynny ruch lotniczy zimą. Wizz Air wymaga teraz od lotniska pokrycia kosztów obecnych i poprzednich przekierowań.

Daniel de Carvalho, Corporate Communications Manager w Wizz Air, powiedział: “Wizz Air to przewoźnik lotniczy dla którego bezpieczeństwo i komfort podróży pasażerów jest priorytetem, stąd decyzja o tymczasowym przeniesieniu lotów Wizz Air na lotnisko Chopina. Zmiana umożliwi tysiącom rodzin spędzenie razem Świąt bez codziennego narażania ich na utrudnienia i odwołania lotów spowodowane brakiem systemu nawigacji na lotnisku w Modlinie. Przeniesienie ponad 350 lotów do głównego lotniska w Warszawie od teraz do 6 stycznia jest bezpośrednią konsekwencją braku systemu ILS w Modlinie. Apelujemy do lotniska w Modlinie o wzięcie odpowiedzialności za te niedociągnięcia.
źródło: http://sky-watcher.pl

5 komentarzy:

 1. Brawo!!! Na to czekaliśmy!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I tak polecisz Rayanem z Modlina

   Usuń
  2. Ja tam nie czekałem mów za siebie jak chcesz przepłacać to się ciesz Brawo!!!

   Usuń
 2. Witam wszystkich. Wczoraj przyleciałem do Gdańska. Lot miał odbyć się w niedzielę, lecz z powodu mgły został odwołany, i dostałem nową rezerwację na 2 dni później. Czy w związku z tym mam jakąś szansę ubiegać się o zwrot kosztów, które poniosłem w związku z wynajęciem pokoju w hotelu przez okres 2 dni(rachunek mam). Bardzo proszę o pomoc, ponieważ na googlach nic sensownego nie znalazłem. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bez problemów wizzair zwróci Ci koszty, napisz do nich dołacz skan faktury. Ja musiłam nocować w Brukseli też w grudniu i od wczoraj pieniązki mam na koncie. W ogóle super kontakt z nimi.
   Pozdrawiam

   Usuń