wtorek, 12 marca 2013

Rozpoczęto naprawę drogi startowej Lotniska Warszawa Modlin


Zgodnie z zapowiedziami, w poniedziałek ruszyła naprawa betonowych części drogi startowej Lotniska Modlin. Prace mają zakończyć się w maju, a polegają na zerwaniu i odtworzeniu wierzchniej warstwy betonu.
W czwartek na lotnisko Warszaw-Modlin przyjechały ekipy remontowe. Po przygotowaniu placu budowy i demontażu lamp wmontowanych w nawierzchnię progów drogi startowej, rozpocznie się usuwanie 26 cm wierzchniej warstwy betonu. Nowa nawierzchnia zostanie wykonana w technologii betonu cementowego.

- Pojawiło się tu pięć zestawów do frezowania - mówi Piotr Okienczyc, szef lotniska w Modlinie. Frezarki zaczęły już zrywać próbne fragmenty betonu. Nie wiadomo jednak, kiedy nabiorą tempa. Do frezowania konieczna jest temperatura powyżej -3 i brak dużych opadów śniegu. Większy mróz mógłby przeszkodzić frezarkom, które w czasie zrywania używają wody.

Harmonogram naprawy zakłada przywrócenie pełnej funkcjonalności lotniska do 31 maja 2013 roku.
Z ramienia lotniska nadzorem prac remontowych, oprócz firmy BUD-INVENT, zajmie się firma APB - Analiza, Projekt, Budowa. Firma ta znana jest z pełnienia nadzoru inwestorskiego przy budowie dróg startowych na lotniskach: Warszawa-Okęcie, Kraków-Balice, Katowice-Pyrzowice, Łódź-Lublinek, Radom, Łask i wielu innych.

W kwietniu br. uruchomiony zostanie livestreaming czyli podgląd z kamer przemysłowych, umożliwiający śledzenie prac "na żywo" przez całą dobę.
 
Zdjęcia: www.satpolska.com.pl, www.facebook.com/LotniskoWarszawa Modlin

1 komentarz: