piątek, 30 listopada 2012

Wizzair potwierdza - Obciążymy MPL Warszawa -Modlin za mgły.

Treść komunikatu prasowego przesłanego dziś przez Daniela de Carvalho, dyrektora ds. komunikacji Wizz Aira:

Wizz Air wezwał dziś (29.11) lotnisko w Modlinie do ukończenia instalacji Instrumentalnego Systemu Lądowania (ILS), który zgodnie z obietnicami lotniska miał działać do października 2012 r. Brak ILS-u w Modlinie powodujezakłócenia podróży tysięcy pasażerów i czyni operacje w sezonie zimowym nieakceptowalnymi.
    Wizz Air uważa, że niekompletna infrastruktura w Modlinie jest skutkiem złego zarządzania pomiędzy lotniskiem a Polską Agencją Żeglugi Powietrznej (PAŻP). Od października ponad 160 lotów było opóźnionych, odwołanych i przekierowanych. Dotyczyło to ponad 30 tys. pasażerów. Linia lotnicza ponosi znaczne koszty związane z odszkodowaniami i nowymi rezerwacjami dla pasażerów. Tej zimy nieprzewidziane koszty spowodowane brakiempodstawowej infrastruktury umożliwiającej lądowania w złej pogodzie sąszacowane na 8 mln zł. Wizz Air potwierdził, że będzie troszczył się o swoich pasażerów, a lotnisko zostanie obciążone tymi nieakceptowalnymi kosztami.
    Żałujemy, że lotnisko w Modlinie i PAŻP popełniły błędy w zarządzaniu i opóźniły instalację oraz kalibrację niezbędnego z uwagi na złą pogodę systemu ILS. Modlin musi wziąć odpowiedzialność za wszystkie koszty spowodowane utrudnieniami dla pasażerów od października, bo zgodnie z zapowiedziami lotniska wtedy miał zostać uruchomiony system ILS. Nieakceptowalne warunki zimowych operacji lotniczych czynią Modlin najdroższym polskim lotniskiem!


Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta
Informacja na podstawie pasażer.com

3 komentarze:

 1. Juz sie z nas śmieją na Zachodzie, że zbudowalismy lotnisko na bagnach i w endemicznych mgłach. W najniższym miejscu na Mazowszu: tam, gdzie zlewają się 4 rzeki : 3 wpadają do Wisły ( Bugo-Narew i Wkra).
  O Modlinie mówi się już nie tylko w branży, ale po prostu - coraz bardziej powszechnie: "AIRPORT IN A FOG" - Lotnisko w kłopotach /we mgle (taka gra słów).
  Tylko idiota mógł podjąć decyzje o budowie pasażerskiego lotniska w tym miejscu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lotnisko leży na wysokości 100m n.p.m czyli nie jest to najniższe miejsce na Mazowszu.

   Usuń
 2. Gdy zacznie działać ILS to lotnisko Modlin będzie najbardziej dochodowym lotniskiem w Polsce.

  OdpowiedzUsuń