poniedziałek, 10 czerwca 2013

Lotnisko Modlin - za tydzień koniec remontu. Wznowienie lotów 1 lipca ?

Choć zasadnicza część napraw drogi startowej lotniska Warszawa Modlin zakończyła się w maju, wciąż widać ekipy wykonujące prace na terenie lotniska.
W lipcu minie rok od uruchomienia portu lotniczego w Modlinie, więc wykonawca i dostawcy dokonują przeglądów gwarancyjnych obiektów i urządzeń lotniskowych. Na betonowych progach drogi startowej prace są już na ukończeniu - pozostało wypełnienie szczelin dylatacyjnych, zamontowanie świateł podejścia oraz oznakowanie powierzchni pasa startowego. 
Korzystając z tego, że na lotnisku ruch jest na razie ograniczony, generalny wykonawca, firma ERBUD, wykonuje konserwację i naprawę warstwy ścieralnej nawierzchni asfaltobetonowej.
Zgodnie z harmonogramem wszystkie prace powinny zakończyć się najpóźniej 18.06.2013 i na razie nie ma żadnych przesłanek aby ten termin uległ zmianie. Po zakończeniu remontu należy się spodziewać kontroli WINB, która w przypadku pozytywnych wyników będzie skutkowała przywróceniem zezwolenia na użytkowanie progów drogi startowej. Ostateczne przywrócenie ruchu pasażerskiego na lotnisku będzie możliwe po pozytywnej ocenie napraw dokonanej przez Urząd Lotnictwa Cywilnego.
Aby uniknąć kolejnych problemów z jakością wykonywanych prac remontowych, Zarząd lotniska wynajął firmę APB Analiza Projekt Budowa, która na bieżąco kontroluje przebieg prac naprawczych. Oprócz tego próbki betonu są kontrolowane przez Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych i jak informują władze lotniska dotychczasowe wyniki badań są pozytywne. 
Warto też zauważyć, że obaj przewoźnicy operujący z lotniska w Modlinie - Ryanair oraz Wizzair usunęli ze swoich stron internetowych komunikaty informujące o przeniesieniu lotów na lotnisko Chopina. Nie jest to co prawda jednoznaczna informacja, że 1 lipca wrócą do Modlina, jednak jest to ciekawy i raczej pozytywny sygnał z ich strony. Dodatkowo warto zauważyć, że najemcy powierzchni terminala rozpoczynają pracę jeszcze w czerwcu, a więc już wkrótce spodziewają się pierwszych po przerwie klientów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz